Grand Fingers Urethane 9.0 bearing wheels - yellow

Urethane new -4.jpg
  • nowość
Dostępność: dostępny

Opis

Przełomowa nowość od Grand Fingers - Koła Premium wykonane z materiału, z którego wytwarzane są prawdziwe koła deskorolkowe.

Po przykręceniu ich do trucków Blackriver podniesiesz swoją jazdę wyżej o kolejny poziom. Koła są bardziej przyczepne do podłoża ale można dokręcać tricki i wtedy piszczą/skrzypią realistycznie. Ewidentnie podczas testów wyszło, że koła Uretanowe dają więcej popa i tricki podlatują wyżej, klejąc się wręcz do palców! 

Materiał o twardości 70 D to idealna opcja do przejścia z twardych kół poliamidowych na Uretanowe. 70D to trochę twardsza mieszanka od popularnych kół deskorolkowych 98A. Wynika to z tego, że w deskorolce koła są większe i mają 2 łożyska z innym mocowaniem oraz obciążenia podczas jazdy są większe, dlatego można sobie pozwolić na stosowanie delikatnie bardziej miękkiego materiału.

Kolory - dzięki zastosowaniu nowego materiału możemy uzyskać ciekawszą paletę kolorów. Przykładowo biały jest teraz bardziej matowy i zupełnie inaczej się zużywa/brudzi niż klasyczne twarde koła. Po kilku dniach jazdy powoli łapią kurz i różne drobinki wyglądając mega realistycznie.

Wielkość to chyba najbardziej optymalna średnica zewnętrzna 9.0 mm w dzisiejszych czasach, a szerokość została dobrana propocjonalnie dla optymalnego komfortu jazdy.

Profil kół jest nowy i jest zbalansowaną odpowiedzią na zbyt duże Monstery dla niektórych oraz za mały pop mniejszych kół.

Łożyska to standardowe szerokie łoża pasujące wielkością idealnie do osiek BRT oraz o standardzie ABEC-5.

Konstrukcja koła i osadzenie łożyska - to nowy patent GF, który zapewnia, że koło nie zsunie się na hanger podczas jazdy. Przez to troszkę inaczej przykręca się koła na trucki. Najpierw polecamy włożyć nakrętkę autoblock do kluczyka, a następnie wcisnąć delikatnie kluczyk do kółka. Następnie dopiero wtedy trzymając kluczyk wkładamy koło na ośkę i przykręcamy wygodnie nakrętkę do końca. Jeśli ośka w BRT zacznie się ruszać podczas przykręcania kół należy użyć 2 kluczyki jednocześnie z obu stron dla 2 kół.

 

Cena za komplet 4 kół i 4 łożysk zamontowanych w środku.

 

 

Dane techniczne

Pasuje do trucków Premium - BRT, YT, Dynamic itp
Rozmiar 9.00 mm

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl